Szukasz najlepszej kawiarni w Gdańsku? A może modnej kawiarni w Poznaniu, w której wypijesz kawę wypalaną i parzoną według autorskiej receptury? W Wapiarni poczęstujemy Cię oryginalną i niepowtarzalną kawą, która powstaje na nasze indywidualne zamówienie w palarni w Poznaniu.

CoffeJourney

CoffeJourney to palarnia powstała w 2017 roku z inicjatywy trzech pasjonatów – właścicieli Stragan Kawiarnia, CraftCoffee School oraz właściciela ABC Espresso. Doświadczenie wyniesione z prowadzenia kawiarni, szkoły dla baristów oraz firmy dystrybucyjnej doprowadziło do kolejnego etapu, czyli do utworzenia palarni kawy. Właśnie dzięki doświadczeniu oraz pasji, CoffeeJourney zabierze Cię w podróż po świeżych, doskonale wypalonych kawach z całego świata. Aromatycznego naparu szukaj w Wapiarni — najlepszej kawiarni w Gdańsku i Poznaniu.

Oferta kawiarni

W każdej naszej kawiarni — w Poznaniu i Gdańsku serwujemy kilka rodzajów świeżo palonej kawy. Do lokalu lubelskiego zapraszamy osoby, które chcą kupić e-papierosy lub wziąć udział w warsztatach DIY.

Do espresso używamy ziaren arabiki pochodzących z Kamerunu, które charakteryzują się nieco wyższą kwasowością, owocowo-czekoladowym aromatem i krągłym body.

Ponadto znajdziesz u nas kawy wypalane jaśniej (np.  z Kenii, Etiopii czy Kostaryki), których używamy do alternatywnych metod parzenia jak Chemex, Drip czy Aeropress. Aby zachować różnorodność smaku i aromatu, często zmieniamy ziarna dedykowane do tych metod (precz z nudą!). Warto zapytać baristę o aktualne kawy — w kawiarni w Poznaniu i Gdańsku pracują wyłącznie doświadczeni wielbiciele kawy, którzy wiedzą o niej naprawdę sporo! Zawsze służymy pomocą w doborze najlepszych ziaren dla Ciebie, a nasi bariści przygotują kawę dokładnie tak jak lubisz, w stylu, jaki najbardziej Ci odpowiada!

W naszej ofercie

Poza standardową ofertą kaw oferujemy także metody alternatywne - chemex, drip, aeropress.

W naszej ofercie

W naszej ofercie